Deniz Kılınç Becerikli doğum hikayesi

Hamileliğimin 3. ayından sonra mide bulantılarımın artışı ve serumlarla geçen zor günlerin ardından 29 Eylül 2011 sabahı kontrole gittiğimizde suyumun az olması ve biraz kanama olmasından dolayı suni sancı ile normal doğuma karar verdik . O an bebeğimden başka hiçbir şeyi düşünmedim. Ne olacaklar, ne de bebeğimi nasıl alacakları aklımdaydı. “Nasıl bir şey acaba?” diye geçiyordu içimden sadece.

Sabah 08.30’da yatışım verilip tahliller yapılıp odada sancımı bekledim. Sancıların suni sancı ile arttırılması gerektiğinde asıl zamanın geldiğini anladım. “Nefes al ver, hadi biraz daha dayan”larla geçen son saatler, son dakikalara bağlandığında saat 20.05 idi. İlk kez yaşadığınız bir deneyim için öngörünüz olamıyor maalesef. Bebeğim normal doğumla gelmeye karar vererek beni bir ameliyattan kurtarmıştı ama yine de normal doğum için de oldukça yorucu bir süreçti.

Bu sancılı süreç sonrasında sizinle nefes alan bir canın kollarınızda olması tarif edilemez bir duygu. Güzel kızım, sarı papatyam Öyküm, dünyaya geldi… O an ki mutluluk bambaşka ve anlatılamayacak kadar güzel. Her kadın o anı yaşamalı…

deniz_oyku_becerikli_potansiyelanne

Anne Adı: Deniz Kılınç Becerikli

Bebek Adı:  Öykü Becerikli

Doğum Tarihi: 29.9.2011

Beğen ve Paylaş:
Facebook
Facebook
Instagram

Yorum Yapın

Facebook
Facebook
Instagram