“Hayatın Dengesi” bilinçli tuz tüketiminden geçiyor

Tuzun dengeli kullanımının şart olduğuna dikkati çeken Estuz Başkanı Vedat Özdemir, halkı dengeli tuz tüketimi konusunda bilinçlendirmeyi misyon edindiklerini söyledi.

Estuz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, ‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile tüketicileri tuz kullanımı konusunda bilinçlendirdiklerini söyledi. Özdemir,  “11-17 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Estuz olarak bilinçli tuz tüketimini misyon edindik” dedi.

tuz

Tuz tüketimi konusunda hassas bir firma olduklarını ve tüketicilere dengeli tuz tüketimi ile ilgili mesajlar verdiklerinin altını çizen Vedat Özdemir, geçen yıl özellikle bu konuya dikkat çektiklerini ve konuyla ilgili birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’nın bu çalışmalardan biri olduğunu söyleyen Özdemir, “Fazla tuz nasıl zararlı ise hiç tuz kullanmamak da o kadar zararlı. Bu nedenle ‘Hayatın dengesi dengeli tuz tüketimindedir’ dedik ve ‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile bilinçli tuz tüketimi için çalışmayı kendimize misyon edindik. Kısacası, tüketicilerimizi ‘Tadınız tuzunuz dengeli, yemekleriniz lezzetli olsun’ diyoruz” diye konuştu.

Tüketicilerin tuz tercihini sağlık durumuna göre yapmaları gerektiğinin de önemine işaret eden Vedat Özdemir,  “Sağlık sorunları arasında hipertansiyon, böbrek vb. rahatsızlıklar varsa kişi mutlaka doktor tavsiyesine göre tüketeceği tuz tercihini belirlemelidir” dedi.

Beğen ve Paylaş:
Facebook
Facebook
Instagram

Yorum Yapın

Facebook
Facebook
Instagram