Sömestr Turkuazoo’da daha keyifli

Sömestir tatilinde Turkuazoo’da eğlence bitmiyor. Sömestir süresince çocuklar Turkuazoo’yu indirimli ziyaret edecek, birbirinden eğlenceli aktivitelerle, 1-4 Şubat tarihlerinde  “Su Altı Sirki” gösterisiyle ve  9 Şubat’ta Winx Partisiyle eğlenecek. 

Sömestir tatili boyunca 16 yaşa kadar tüm çocuklar Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo’daki su altının büyülü dünyasını 21 TL yerine 15 TL’ye gezerken, akrobatik su altı sirk gösterisi ile eğlenceye doyacak. Su altında birbirinden renkli kostümlerle palyaço, jonglör, bale ve senkronize yüzme gösterilerinin yapılacağı şov ile 1-4 Şubat tarihleri arasında Turkuazoo’yu ziyaret edenler ilk kez bir su altı sirki gösterisini izleme fırsatını yakalayacak.  Sömestir tatilinde Turkuazoo’yu ziyaret eden çocukları bir de tatil hediyesi bekliyor. Turkuazoo’yu sömestir tatilinde ziyaret eden çocuklar 9 Şubat’ta yapılacak Winx partisine ücretsiz katılacaklar. Winx partisinde çocuklar, peri makyajı yaptıracak, ödüllü yarışmalara katılacak, Winx perileri ile fotoğraflar çektirecek ve Winx Perilerinin su altı gösterisini izleyecekler.

Baskı

Sömestirde Turkuazoo’nun eğlenceleri bitmeyecek.  Turkuazoo’da gün boyunca dalgıç şovları, yüz boyama aktiviteleri, köpekbalıkları, vatozlar ve balık besleme seansları, eğlenceli atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Turkuazoo maskotu da akvaryumu ziyarete gelen çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

Turkuazoo’ya gelen çocuklar, ağzına su alarak 120 cm uzaklıktaki böcekleri bile %100 avlama yeteneğine sahip okçu balıklarını, kum kaplanı ve diğer 5 çeşit köpek balıklarını, mavi kanlı at nalı yengeçleri, Kayıp Balık Nemo’daki palyaço balıkları ve dorileri, yaptıkları gövde gösterisi ile öpüşen iki balığı andıran “öpüşen gouramileri”,  tehlikeli türlerden olan ve dikenlerindeki zehir ile köpek balığını bile öldürebilen aslan balıkları,  zehirli inek balıkları, Köpekbalığı Hikayesi filminden, Sünger Bob çizgi filminden hatırlayacakları kendisini tehlikede hissedince düşmanını ürkütmek için balon gibi şişen balon balıklarını, mürenleri, leopar desenli vatozları, boyu 3 metre ve dili 1 metre uzunluğa ulaşan, dili yerliler tarafından zımpara olarak kullanılan Arapayma balığını, denizatı, deniz yıldızı, Mata Mata (Ben Öldürürüm Ben Öldürürüm) kaplumbağalarını, hatta Amazonlar’dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada da görme fırsatını yakalayacaklar.

8 bin metre karelik bir alana kurulu akvaryumun içinden geçen 80 metre uzunluğundaki Avrupa’nın en uzun akrilik sualtı tüneli sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo’da ziyaretçiler 270 derecelik su altı görüş açısına sahip panoramik gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı yakalıyor.

Çocuklar kendileri için hazırlanan özel etkinliklerle eğlenirken yetişkinler ise köpekbalıklarıyla dalış yapmanın heyecanını yaşayacak. Dalış tutkunları, dalıcılar için vazgeçilmez bir adres haline gelen dünyanın ilk ve tek PADI sertifikalı akvaryum dalış merkezi Turkuazoo sayesinde artık, dalış yapmak için uzaklara gitmeye gerek duymadan, dalış destinasyonuna gitmek için günler harcamadan ve yüksek maliyetleri düşünmek zorunda olmadan dalış aktivitesini gerçekleştirebiliyorlar.

Beğen ve Paylaş:
Facebook
Facebook
Instagram

Yorum Yapın

Facebook
Facebook
Instagram