Tüm annelere merhaba

nurtenaydin

Merhaba anne babalar, sevgili Pınar www.potansiyelanne.com adında yeni bir site hazırladığını ve bu sayfada bana da bir köşe ayırdığını söylediğinde gerçekten çok heyecanlandım. Aile danışmanı olarak yaptığım işin gereği gün içerisinde birçok aile ve çocukla karşılaşıyorum. Onların sorunlarını tespit edip yönlendirmeler yapıyorum. Ne zaman ki, sorunlar aynı konular üzerinde yoğunlaşıyor evet benim buna Pınar’a haber vermem gerekiyor diyerek, o konu üzerinde yazı hazırlıyordum, Pınar da bunları en güzel ve hiçbir kesinti yayınlıyordu.

Şimdi Sevgili Pınar kendi sayfasını yayınlıyor;  bana da işte senin köşen istediğini yazabilirsin dedi. Sayfasını hazırlarken öncelikle çocuk sahibi olan veya olacak ailelere öncelik vermek istediğini söyleyince çok memnun oldum.

Sevgili Pınar bana ayırdığı köşe için kendini en iyi tanımlayabileceğin bir isim olsun buna da sen kendin karar ver dediğinde, önce isim bulmanın çok kolay olacağını düşündüm.  Ama öyle olmadığını gördüm. Bulduğum isimler ilk başta bana çok tanıdık geldi, zorlanmaya başladım. Sonra birinci soruyu kendime sordum “ben köşemde yazdığım yazılarla ne  yapmayı hedefliyorum.?” Cevap “Ailelere rehberlik yapmayı, yol gösterici olmayı” ikinci soruyu sordum “yön bulmak için neler kullanır” bu soruları sorarken birden aklıma “KUTUP YILDIZI” geldi.

KUTUP YILDIZI ismi bana çok anlamlı geldi. Çünkü İlk Çağ’dan bu yana insanoğlunun yön bulmak için kullandığı en parlak yıldız ve dünyamızın ekseni ile neredeyse aynı doğrultuda. Bu özelliği ile bilinen medeniyet tarihi boyunca gerekse denizde gerekse de karada yolculuk yapan insanların yön bulmasına yardımcı oluyor.

KUTUP YILDIZI nın dünya ile birlikte neredeyse aynı doğrultuda olması benim için aynı bir anlam ifade ediyor. Çünkü her anne baba çocukları “KENDİ AYAKLARI” üzerinde dursun ve “MUTLU” olsun istiyor. Ancak her geçen gün ailelerin ve çocukların beklentiler de çeşitleniyor ve artıyor. Değişen dünya düzeninde çocuk yetiştirmek gün geçtikçe zorlaşıyor, bazen eski uygulamalar anlamsızlaşıyor. Her alanda olduğu gibi çocuk yetiştirmek için de değişen dünyaya ayak uydurmak gerekiyor.

Yazımın başında belirttiğim gibi aile danışmanlık merkezi kurucusuyum ve çocuk gelişimi uzmanıyım. Ben ve ekibim ailelere çocukları ile ilgili yaşadıkları sorunlarda, çözüm yolları bulmalara rehberlik ediyoruz. Her ne kadar bize müracaat eden danışanlarda sorunlar aynı görünse de her çocuk birbirinden farklı, bu farklılığın sonucu olarak yaşananlar da tek tip değil.

Bu köşede sizlere çocuklarınızla karşılaştığınız ya da karşılaşabileceğiniz konularda rehberiniz olmayı istiyorum. Merak ettiklerinizi buradan bana yazarsanız çok memnun olacağımı belirtmek isterim.

Yolunuz hep aydınlık olsun,

Nurten Aydın

Diğer yazılarım için tıklayın

Beğen ve Paylaş:
Facebook
Facebook
Instagram

2 yorum

  1. yasemin danacı dedi ki:

    slm pınar hanım benim3 yaşında serebral palsili hasta çocuğum war sizinde bildiginz gibi bu tür hasta çocuklar yaşıtları gbi olmuyor benimkiside öyle ve benim çocuğumun iç hastalılkalarıda var iki böbreğinde kaçakları var ve sürekli idrar enfeksiyonu oluyor ve midesinde ileri derecede reflüsü vardı sürkli kusuyor kusarken ağzından kan geliyor midesinden gurul gurul sesler geliyor ve bu yüzden ne ne gündüz ne gece yatıyor özellikle gece hiç yatmıyor diyeblirim gündüz yoplam 2 saat we 2 saat içinde çok uyanıyor geceyse sabaha kadar toplam 1 saat sadece uyuyor ve ben ne yapacağımı şaşırdım midesindeki reflü doktrumuzun tavsiyesi üzerine ameliyat yapıldı çünkü kusmalrı çok şiddetşiydi ve yemek borusu ülser olmuştu dokrumuz hemen ameliyat edilmesi lazım dedi yoksa yemek borusu patlar dedi bizde yaptırdık çünkü bütün şikayetleri geçeceğini söyledi doktorumuz uykularıda dahil ewet reflüsü geçti kusmuyor artık ama beslenmsi ve uykusu hala düzelmedi aksilik ameliyattan sonra huyu suyu daha çok bozuldu ve ben ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana yardımcı olun her yolu dendim çocuğum için ama ama hiç bir düzelme yok sürekli ağlıyor huysuz halinde artık onun acı çekmesini itemiyorum bana yardımcı olursanız çok sewinirim şimdidien size çok teşekkür ederim saygılarımla kolay gelsin

  2. yasemin danacı dedi ki:

    Nurten hanım çok özür dilerim size pınar hanım diye hitap ettim okadar çok dalgınımki anlatamam size affedin lütfen istemeden oldu kusura bakmayın tekrar kolay gelsin

Yorum Yapın

Facebook
Facebook
Instagram